Ліщина звичайна

Ліщина звичайна

Листя ліщини звичайної (Corylus avellana L.) – антибактеріальний, в’яжучий засіб. Експериментальні дані свідчать про наявність у листі ліщини звичайної капілярозміцнюючої, антикоагулянтної, мембраностабілізуючої та протизапальної активності. 

У народній медицині досить широке вживання знайшли настої і відвари листя ліщини для лікування низки захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. 

Препарати ліщини звичайної широко використовують при запаленні простати, захворюваннях печінки і нирок та як засіб, що збуджує апетит; при гострому і хронічному простатитах, аденомі простати, для лікування анемії, авітамінозів.

Відвар листя застосовують як сечогінне,  у болгарській медицині – при гіпертрофії простати; листя ліщини (Folia Coryli) і кору використовують для лікування простатиту, власне, листя – при гострих та хронічних простатитах, аденомі.

Листя ліщини звичайної входить до складу фіточаїв “Потенціал” і “Іван-чай-Антеа (Гармонійний)”, а також корисного банного чаю виробництва СВК «Антеа» для внутрішнього  споживання і ароматизації лазні (ванни, фітобочки) “Чоловіча сила” (125 у лляному мішечку та дерев’яному тубусі).