Горіх грецький

Горіх грецький

Грецького горіха (Juglans regia) листя та плоди з давніх часів широко застосовуються в народній та науковій медицині. 

Чай з листя п’ють при діабеті, настій – при авітамінозах. Листя радять при дисбактеріозах, а також для покращення венозного кровообігу і руху лімфи. Внутрішньо настій листя горіха вживають при атеросклерозі, проносах, гастроентеритах.

Відвар або настій листя для полоскань використовують при ангіні та захворюваннях ясен. 

Відвар та настій листя, нестиглих плодів рекомендують як в’яжуче при проносах, кровотечах. Настоянка листя проявляє в’яжучу, протизапальну та ранозагоювальну дію. 

Екстракти листя та плодів рекомендовані як стимулятори неспецифічної опірності організму.

Листя горіха входить до складу корисного банного чаю для внутрішнього  споживання і ароматизації лазні (ванни, фітобочки) “Чоловіча сила” (125 у лляному мішечку та дерев’яному тубусі) виробництва СВК «Антеа».

Наступні види активності було враховано для обгрунтування включення листя грецького горіха у склад фіточаїв: ранозагоювальну, антимікробну і протизапальну («Потенціал-АНТЕА»), глистогінну, загальнозміцнювальну, протизапальну, в’яжучу, антиоксидантну, гіпоглікемічну, протигрибкову дію, а також здатність стимулювати функції залоз шлунка, регулювати обмін речовин, сприяти загоюванню ран («Очисний-АНТЕА», гіпоглікемічну активність і протекторну дію у запобіганні можливих ускладнень діабету 2 типу («ДіабетСтоп-АНТЕА»).