Чебрець плазкий

Чебрець плазкий

Трава чебрецю має відхаркувальні, бактерицидні, глистогінні та спазмолітичні властивості. Препарати чебрецю використовуються внутрішньо для лікування кашлю при застуді, бронхіті, ларингіті й тонзиліті тощо (як полоскання); при диспепсії та інших шлунково-кишкових розладах. 

Екстракт чебрецю використовують і зовнішньо при лікуванні невеликих ран і як антибактеріальний засіб для гігієни ротової порожнини. 

Ефірна олія й тимол входять до складу багатьох препаратів, мазей, пастилок, сиропів, що мають антисептичну і ранозагоювальну дію, і препаратів для інгаляцій.

Чебрець плазкий містить ефірну олію (0,1–1%): фенольні сполуки: тимол, карвакрол (30–80%), монотерпени (цинеол, ліналоол, пінен). Окрім ефірної олії, містяться флавоноїди — флавони (апігенін, діосметин, лютеолін і скутелярин), а також до 7% дубильних речовин.

Смак гіркувато-пряний, злегка подразнювальний. Запах ароматний, нагадує “Мартіні”). 

Чебрець плазкий входить до складу смачних і корисних чаїв  для щоденного вжитку виробництва СВК «Антеа»: “Чарівний релакс” і “Джерело краси” (75 г, 125 у лляному мішечку та дерев’яному тубусі).

АРОМА-ЗБОРИ «АНТЕА» – ПРИЄМНИЙ СМАК ТА КОРИСТЬ ЦІЛЮЩИХ ТРАВ УКРАЇНИ без жодних барвників або ароматизаторів