
Доволі мало рослин є доступними в Україні, для яких науковцями встановлено противірусну дію до різноманітних видів коронавірусів.
На особливу увагу у цьому контексті заслуговують фітозасоби на основі Ехінацеї, яка вже традиційно застосовується для зміцнення імунітету.
Препарат на основі трави ехінацеї пурпурової, ліцензований у Швейцарії та деяких інших державах як профілактичний і терапевтичний засіб при інфекціях дихальних шляхів, in vitro інактивує коронавіруси (HCoV-229E, SARS-CoV, MERS-CoV) у концентрації < 10 мкг/мл (Signer et al., 2020).
Окрім коронавірусів, до препаратів ехінацеї пурпурової є чутливими вірус грипу А (людини та птахів), грипу В, герпесу simplex 1 і 2, риновіруси, респіраторно-синцитіальний вірус (Hudson and Vimalanathan, 2011).
У коренях солодки основною активною сполукою вважають гліциризин, для якої німецькими науковцями (Cinatl J et al; Hoever et al) встановлено здатність пригнічувати реплікацію SARS-асоційованого коронавірусу (SARS – Severe Acute Respiratory Syndrome – важкий гострий респіраторний синдром). За оцінками експертів, рейтинг цієї рослини є найвищим у світовій фітотерапевтичній рецептурі взагалі; китайською медициною традиційно вживається у лікуванні вірусних респіраторних інфекцій.