Які з вітчизняних трав мають противірусну дію на коронавірусну інфекцію?

Які з вітчизняних трав мають противірусну дію на коронавірусну інфекцію?

Доволі мало рослин є доступними в Україні, для яких науковцями  встановлено противірусну дію до різноманітних видів коронавірусів. 

На особливу увагу у цьому контексті заслуговують фітозасоби на основі Ехінацеї, яка вже традиційно застосовується для зміцнення імунітету.

Препарат на основі трави ехінацеї пурпурової, ліцензований у Швейцарії та деяких інших державах як профілактичний і терапевтичний засіб при інфекціях дихальних шляхів, in vitro інактивує  коронавіруси (HCoV-229E, SARS-CoV, MERS-CoV) у концентрації < 10 мкг/мл (Signer et al., 2020).

Окрім коронавірусів, до препаратів ехінацеї пурпурової є чутливими вірус грипу А (людини та птахів), грипу В, герпесу simplex 1 і 2,  риновіруси, респіраторно-синцитіальний вірус (Hudson and Vimalanathan, 2011).

У коренях солодки основною активною сполукою вважають гліциризин, для якої німецькими науковцями (Cinatl J et al; Hoever et al) встановлено здатність пригнічувати реплікацію SARS-асоційованого коронавірусу (SARS – Severe Acute Respiratory Syndrome – важкий гострий респіраторний синдром). За оцінками експертів, рейтинг цієї рослини є найвищим у світовій фітотерапевтичній рецептурі взагалі; китайською медициною традиційно вживається у лікуванні вірусних респіраторних інфекцій.