Глід

Глід

Квітки та плоди широко призначають при захворюваннях серця (кардіо- та ангіоневрозах, миготливій аритмії, пароксизмальній тахікардії); настоянка діє гіпотензивно. 

Препарати глоду посилюють кровообіг у судинах мозку та вінцевих судинах серця, покращуючи таким чином енергетичне забезпечення серцевого м’яза; знижують рівень холестерину в крові. 

Це універсальні рослини для нормалізації артеріального тиску. Особливо рекомендують їх людям старшого віку. Вважається добрим засобом при гіпертонії, неврозах, клімаксі. Підвищені дози глоду позитивно впливають при безсонні, яке викликане нервовим збудженням.  

Також препарати глоду використовуються як ефективний засіб при головокружінні, ускладненнях цукрового діабету, атеросклерозі. 

Водні та спиртові витяги квіток покращують роботу серцевого м’яза. Доведено вибіркову спазмолітичну судинорозширювальну дію на судини головного мозку і коронарні судини, внаслідок чого покращується постачання киснем мозку та міокарду. 

Рослина та препарати з неї збільшують силу серцевих скорочень, сповільнюють та регулюють серцеву діяльність (антиаритмічна дія).

У народній медицині настій з плодів та квіток вживають для підвищення працездатності і зменшення збудливості нервової системи.  

*Відвар плодів готують з 1 ст. ложки сировини і 2 склянок окропу. Варити 10 хв. Вживати по склянці 2 – 3 рази на день.  

*Настоянка плодів глоду: 10 г подрібнених плодів заливають 100 мл 70% спирту етилового, настоюють протягом 14 діб, проціджують. Приймають по 20 – 30 крапель 3 – 4 рази на добу перед їдою.  

Плоди глоду входять до складу смачного і корисного плодово-ягідного чаю для щоденного вжитку виробництва СВК «Антеа» “Вітамінний заряд”.