Ехінацея пурпурова

Ехінацея пурпурова

Ехінацея – популярна лікарська культивована багаторічна рослина північноамериканського походження, багата  гідроксикоричними кислотами та полісахаридами.

Трава ехінацеї пурпурової входить до складу аромачаю «Ранкова наснага»  і корисного банного чаю “Чоловіча сила” виробництва СВК «Антеа» для внутрішнього  споживання і ароматизації лазні (ванни, фітобочки) (75 г і 125 г у лляному мішечку та дерев’яному тубусі). 

Ехінацею пурпурову, яка виявляє імуностимулювальну, адаптогенну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну дію, застосовують при запальних процесах, інфекційних та вірусних захворюваннях, особливо верхніх дихальних шляхів, а також для підвищення фізичної та розумової працездатності (фіточаї «ІмунПлюс» й «АлтЕхін-АНТЕА»).

Слід зазначити, що препарат на основі трави ехінацеї пурпурової, ліцензований у Швейцарії та деяких інших державах як профілактичний і терапевтичний засіб при інфекціях дихальних шляхів, in vitro інактивує  коронавіруси (HCoV-229E, SARS-CoV, MERS-CoV) у концентрації < 10 мкг/мл (Signer et al., 2020). Окрім коронавірусів, до препаратів ехінацеї пурпурової є чутливими вірус грипу А (людини та птахів), грипу В, герпесу simplex 1 і 2,  риновіруси, респіраторно-синцитіальний вірус (Hudson and Vimalanathan, 2011).

Різні сировинні органи ехінацеї пурпурової стимулюють імунітет, ЦНС та чоловічу потенцію, виявляють протизапальну активність; застосовують ехінацею при простатитах, аденомі простати, циститах та нефритах («Потенціал-АНТЕА»).