Береза

Береза

Листя берези має сечогінну, жовчогінну, протиспазматичну, протизапальну, знеболювальну, антисептичну, ранозагоювальну, антивірусну, протигрибкову та глистогінну, бактерицидну і в”яжучу активність; його вживають в усіх випадках, коли необхідне загальне оздоровлення й поліпшення обміну речовин в організмі.  

Листя берези приймають внутрішньо як сечогінний засіб, що позитивно впливає на обмін речовин в організмі. Спиртові настоянки застосовують при хронічних запальних процесах сечового міхура, при сечокам’яній хворобі та хронічних захворюваннях нирок. Настій з молодого листя берези приймають як сечогінний засіб при альбумінурії. У народній медицині різних країн листя берези у вигляді відварів і настоянок широко використовують при захворюваннях сечового міхура, сечокам’яній хворобі, нефропатії. 

Сечогінна дія берези при цукровому діабеті сприяє виведенню з організму надлишку солей і глюкози.  

У суміші з іншими рослинами березу застосовують при аденомі простати, чоловічому безплідді, хронічному гломерулонефриті, затримці сечі, а також при простатитах, циститах і як загальнозміцнюючий засіб при весняній слабкості.

Листя берези входить до складу банних чаїв виробництва СВК «Антеа» для внутрішнього  споживання і ароматизації лазні (ванни, фітобочки) “Джерело краси” та “Чоловіча сила” (125 у лляному мішечку та дерев’яному тубусі), фіточаїв «Потенціал», «Очисний», «ДіабетСтоп-АНТЕА».