Аронія (горобина) чорноплідна

Аронія (горобина) чорноплідна

Плоди аронії чорноплідної – прекрасний полівітамінний засіб для лікування тиреотоксикозу і гіпертонічної хвороби. Плоди аронії (горобини) чорноплідної ефективні на ранніх стадіях тиреотоксикозу завдяки вмісту органічних сполук йоду. Горобини чорноплідної плоди призначають у комплексній терапії при гіпо- і авітамінозах, початкових стадіях артеріальної гіпертензії, тиреотоксикозу, атеросклерозу. 

Аналогічно горобині звичайній, застосовується при гіпертонічній хворобі І – ІІ ступенів як гіпотензивний засіб, зокрема при ураженнях судин головного мозку. 

При підвищеній кровоточивості аронія нормалізує згортання крові. Дія препарату посилюється при одночасному прийомі рослин з вмістом аскорбінової кислоти (плоди шипшини, чорної смородини). Р- вітамінні сполуки плодів аронії зв’язують та виводять з організму радіоактивний стронцій, що дуже важливо при лікуванні променевої хвороби. 

Протипоказана при гіперацидних гастритах, виразковій хворобі шлунка, гіпотонії, тромбозах і тромбофлебітах.

Плоди аронії містять цукри, органічні кислоти, флавоноїди, мікроелементи, вітаміни: Р, С, РР, К, Е, В2, фолієву кислоту. Багаті вони і йодом (5 – 10 мкг%). Органічні сполуки йоду, які наявні у достатній кількості в аронії, здатні пришвидшувати виведення холестерину і позитивно впливати на функцію щитовидної залози.  

*При гіпертонії вживають свіжий сік аронії чорноплідної по півсклянки натщесерце протягом 15 днів.  

*Настій плодів аронії при гіпертонії: 1 ст. ложку подрібнених плодів заварюють склянкою окропу, настоюють до охолодження. Приймають по півсклянки 2 – 3 рази на день до їди.  

*Відвар плодів аронії: 20 г сухих подрібнених плодів заливають склянкою окропу, нагрівають на водяній бані 15 хв. Відвар охолоджують та проціджують, плоди відтискають. Відвар доводять прокип’яченою водою до первинного об’єму. Вживають по півсклянки 3 – 4 рази на день.

Плоди аронії чорноплідної входять до складу смачного і корисного плодово-ягідного чаю для щоденного вжитку виробництва СВК «Антеа» “Вітамінний заряд”.