Алтея лікарська

Алтея лікарська

Алтея лікарська – популярна лікарська багаторічна рослина, багата полісахаридами (слизами).

Наступні дані щодо застосування та біологічної активності було враховано при включенні трави алтеї у склад фіточаїв: 

Алтею вживають як відхаркувальний засіб при гострих та хронічних захворюваннях дихальних шляхів (бронхіти, трахеїти, ларингіти, бронхопневмонії, бронхіальна астма, кашлюк, бронхоектатична хвороба, 

туберкульоз легенів з явищами неспецифічного бронхіту), що супроводжуються кашлем з утрудненням відходження мокротиння. При запальних захворюваннях ШКТ (гастрити, ентероколіти, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, особливо супроводжувана проносами; катаральні стани стравохода) алтею приймають як обволікаючий засіб.

Трава алтеї є компонентом корисного банного чаю виробництва СВК «Антеа» для внутрішнього  споживання і ароматизації лазні (ванни, фітобочки) “Чоловіча сила” (125 у лляному мішечку та дерев’яному тубусі).

Ефективно діють полоскання настоєм трави алтеї при запальних процесах ротової порожнини та горла. Зовнішньо алтею застосовують для промивання очей при запаленні повік, для клізм при діареї, а також як протизапальний 

і пом’якшувальний засіб у вигляді припарок («АлтЕхін-АНТЕА»).

Алтея лікарська виявляє пом’якшувальну дію при кашлі, відхаркувальну, протизапальну, захисну обволікаючу дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, а також стимулює імунітет. У народній медицині настій алтеї використовують внутрішньо при екземі і псоріазі, запаленні сечового міхура, болісному мимовільному сечовиділенні й диспепсії у дітей, запальних процесах у нирках («ІмунПлюс-АНТЕА»).

Алтеєю лікарською широко послуговується традиційна медицина Ірану при лікуванні дизурії. Клінічне дослідження продемонструвало ефективність застосування рослини у зменшенні урологічної симптоматики у пацієнтів з аденокарциномою простати при використанні радіотерапії («Потенціал-АНТЕА»).

Алтея знижує підвищений рівень цукру в крові; при захворюваннях підшлункової залози (панкреатитах, діабеті) використовують її слиз («ДіабетСтоп-АНТЕА»).